Za scénami maďarské Grand Prix 2011

V očekávání letní přestávky představil maďarský Hungaroring vzrušující závod pro fanoušky Formule 1. Hlavním faktorem bylo proměnlivé počasí - jezdci začínali na mezikusu a postupně se změnili na hladkou. Blížilo se k cíli, ale dalo se, že se rozhodl zůstat na trati. Fotografický report od společnosti AvtoMania.

(Celkem 66 fotografií)

Zdroj: AutoMania

1. Ve fotbale opět vstoupil Vitantonio Liuzzi (HRT)

2. Příjezd Felipe Massy (Ferrari)

Distribuce autogramu

3. Alonso a Massa (Ferrari)

4. Sébastien Buemi (Toro Rosso)

5. Závodníci by také měli vypadat krásně, včetně Sebastiana Vettel (Red bull).

6. Mechanika Lotus Renault GP zdokonaluje Heidfeldovo auto

Za scénami maďarské Grand Prix 2011: pátek

7. Pita praxe pro Paul di Resta (Force India)

8. Daniel Riccardo (HRT)

9. Pitný stop Sebastian Vettel (Red Bull)

10. Za sekundu:

11. Boxy Vodafone McLaren Mercedes

12. Lewis Hamilton (McLaren)

13. Ferrari: "Je to zvláštní den pro Fernanda - oslavuje své 30. narozeniny." Je známý svou láskou k číslům, stojí za to poznamenat, že maďarská Grand Prix bude jeho 30. v Ferrari ".

14. Mark Webber (Red Bull) dorazí do jamky

15. Ztracené křídlo Marke Webbera v prvním zasedání volných závodů na Hungaroringu

16. Paul di Resta (Force India) projíždí kolem vodního parku

17. Bernie Ecclestone řeže vepřové maso telefonicky

18. Vitaly Petrov (Lotus Renault)

19. Heikki Kovalainen (Lotus)

20. Mechanik Vodafone McLaren

21. Pneumatiky Pirelli

Za scénami maďarské Grand Prix 2011: kvalifikace (sobota)

22. Příchod Jensona Buttona (McLaren) a Jessice Michibatové

23. Manželka Fernanda Alonso (Ferrari), Raquel Rosario

24. Adrian Sutil (Force India) přišel s otcem (Jörgem)

25. Bernie Ecclestone - Prezident Formule 1 Management

26. Michael Schumacher (Mercedes GP)

27. Klíč

28. Počasí bylo proměnlivé. Na fotografii Paul di Resta (Force India)

29. Přilby mechaniky Force India jsou velmi podobné McLarenu

30. Lewis Hamilton (McLaren)

31. Rubens Barrichello (Williams)

32. Velitelský most Lotus Renault GP

33. Ředitel společnosti Pirelli Motorsport Paul Hembri v komentáři k výsledkům kvalifikace uvedl, že většina týmů si zvolí taktiku tří zastávek, ačkoli stav trati na Hungaroringu se neustále zlepšuje, proto je možné, že se někdo pokusí řídit delší segmenty. Paul Hembri "Dnešní kvalifikace byla jednou z nejintenzivnějších v této sezóně a jeho výsledek byl rozhodnut doslova v posledních sekundách. Zajímavé je, že Lewis Hamilton zachránil pneumatiku SuperSoft, takže se podíváme, možná zítra zkusí poněkud odlišnou taktiku. většina závodníků má v úmyslu řídit vzdálenost se třemi zastávkami, ale stav trati se neustále zlepšuje, což by mělo umožnit prodloužení segmentů. Je hezké, že Sergio Perez vstoupil do první desítky, takže zítra čekáme na zajímavý závod ".

34. První místo na startovním roštu přijal Sebastian Vettel, který mu jasně dává důvěru po neúspěšném představení v minulé Grand Prix. Za ním se usadili dva McLaren - Lewis Hamilton a Jenson Button (2. a 3.). Zástupci týmu Ferrari - Felipe Massa a Fernando Alonso (4. a 5.), na 6. místě, Mark Webber.

Za scénami maďarské Grand Prix 2011: neděle
Přehlídka jezdců

35. Mark Webber (Red Bull)

36. Vitaly Petrov (Lotus Renault) a Vitantonio Liuzzi (HRT)

37. Malý Barrichello

38. Zvláštní "klobouk" Sebastiana Vettel (Red Bull)

Za scénami maďarské Grand Prix 2011: závod

45. Na asfaltu nebyly žádné velké kaluže, takže FIA ​​rozhodla o tradičním startu bez účasti bezpečnostního vozu. Vettel si udržel výhodu pole position v prvním rohu, Alonso porazil Mass, řidiči McLaren bojovali navzájem, ale udrželi si své pozice, Rosberg porazil Webber a Alonso. V prvním kole nebyly žádné nehody - všech 24 pilotů pokračovalo v boji.

46. ​​Výměna pneumatik pro Sebastiena Buemiho (Toro Rosso)

47. Dokončení 18., Daniel Riccardo dosáhl lepšího výsledku v krátké závodní kariéře Formule 1. Jeho partner Vitantonio Liuzzi měl méně štěstí: kvůli problémům s rovnováhou se naposledy dostalo italské. Daniel Riccardo (18.): "Obecně jsem s závodem spokojen - to je můj nejlepší výsledek ve třech etapách. Nevím vždy, kde jsem obsadil, měl jsem dnes spoustu zastávek." Do konce závodu jsem byl spokojen s rovnováhou vozu a byl schopen řídit několik dobrých kruhů.Jisto, že bych mohl udělat mnohem lépe - musíme analyzovat průběh závodu, abychom dosáhli dalšího pokroku.V Nurburgringu jsem udělal velký krok vpřed ve srovnání s britskou Grand Prix, dnes jsem se mohl znovu přidat.Je důležité, abychom si vybrali správný přístup a musí to dodržovat Organizace občanské společnosti v budoucnosti. Samozřejmě, že během letní přestávky, budu rád mít na paměti, maďarské Grand Prix ".

48. Marussia Virgin Racing Boxy

49.

50.

51. Během maďarského závodu na zastávce Nick Heidfeld došlo k problémům s montáží kola, motor pracoval po dlouhou dobu při vysokých rychlostech na stacionárním voze a chladicí systém se nezvládl - vypálil oheň a dokonce i malý výbuch.

52. Nick Heidfeld: "Neúspěšný závod, nedokázal jsem se dostat na cílovou čáru podruhé po sobě, proto jsem zoufalý. Druhá zastávka byla delší, než se čekalo, auto se přehřálo a všiml jsem si, že kouř pochází zezadu. Pak se situace zhoršila - plameny se objevily - takže jsem se musel zastavit na straně výjezdu z jámy a zastavit závod. Poslední dvě etapy nebyly vůbec tak, jak jsem očekával, ale teď máme pár týdnů, než přerozdělíme úsilí a stane se silnější po srpnové prázdnině. ".

Video pořízené z opačného tribunu ukazuje podrobněji důsledky požáru a činnosti hasičské brigády:

53. Schumacherovo auto ztratilo rychlost, Němec byl nucen zastavit kvůli problémům s převodovkou.

54. Lewis Hamilton (McLaren) vedl boj, i když byl na trávě

55. V 37. kole Alonso strávil třetí zastávku na 40. pneumatikách, které změnily Webber. Hamilton a Massa se změnili v jámy a na 42. Vettel dostali novou sadu - vybrali si tvrdší, ale tvrdou Měkký na Red Bull Racing. Stejné pneumatiky získaly Petrov a Button - jejich zdroj dovolil závodníkům dokončit bez další zastávky pit. Osud závodu byl opět rozhodnut strategií..

Za scénami maďarské Grand Prix 2011: skončí

56. Jenson Button přesvědčivě přivedl závod k vítězství - druhý v sezóně a 11. v jeho kariéře. První vítězství Britona zvítězilo na Hungaroringu v roce 2006 a v roce 2011 se okamžitě skončilo jako první ve 200. Grand Prix v jeho kariéře.

57. Držitel polohové pozice Sebastian Vettel nedokázal zadržet nápor závodníků McLarenu a nakonec se umístil na 2. místě, což lze považovat za dobrý výsledek, jelikož si udržuje silné vedení v individuálním šampionátu..

58. Blahopřeji Jessice Michibate, celému týmu Otce a Buttona

59. Finalisté

60. Sebastian Vettel (2.): "V prvním segmentu jsem měl nějaké problémy se středními pneumatikami." Lewis Hamilton řídil trochu rychleji a pak jsem na druhou zatáčku šel příliš široký - podmínky na trati byly velmi obtížné. Aktivně jsem zaútočil a já jsem se snažil řídit až do konce. V určitém okamžiku jsem si uvědomil, že jsem pozdě na vjezdu do zatáčky a vyrovnal jsem trajektorii, protože vím, že bílé čáry a zelená barva na silnici jsou velmi kluzká a vůz se dá snadno otočit. tentokrát jsem ztratil vedení ".

61. Počet bodů zaznamenaných u Hungaroringu, Ferrari ztratil McLaren a Red Bull Racing. Fernando Alonso opět ve čtvrtém závodě v řadě vstoupil na pódium a Felipe Massa skončil šestý. Fernando Alonso (3. místo) Dalším cílem na stupních vítězů, čtvrtým v řadě - jsme byli konkurenceschopní na čtyřech různých trasách, ačkoli letošní červnové počasí nám nedovolilo získat maximum z vozu. Nyní čekám nejvíce na nadcházející příležitost k dechu. Měsíc se ukázal být extrémně napjatý, myslím, že všichni, zejména členové týmu, si zaslouží trochu dovolené. Dnes se objevilo mnoho obtížných situací. na slickách, když opět pršelo V tom okamžiku bylo auto na měkké gumě velmi rychlé, ale nepřekvapilo jsme se a pak jsme se přestěhovali do tvrdšího kompozice Zajímavá a vzrušující závod Chci poblahopřát Jensonovi - oslavil jeho dvacáté závod v nejlepším možným způsobem ".

62. Jenson Button (1.): "Dnes bych rád poděkoval týmu, auto fungovalo perfektně za všech podmínek a všechny naše taktické rozhodnutí byly správné. Zasloužili jsme si toto vítězství a já jsem byl velmi potěšen, že jsem stál na pódiu vedle mého závodní inženýr Dave Robson - poprvé se zúčastnil takového ceremoniálu. Závod byl plný zážitků. "Lewis a já jsme bojovali dobře, když jsme byli v prvních dvou pozicích, oba šli na hranici, mezera se snížila, pak se zvětšila opět v závislosti na provozu. zábavu a opravdu líto Nepodařilo se nám být na stupních vítězů, vítězství je dokonalým způsobem, jak oslavit 200. Grand Prix, a nyní tým může být v dobré náladě, že půjdeme na letní dovolenou. Víme, že máme skvělé auto, takže doporučuji těšit si zbytek a ještě více mluvit v Spa-Francorchamps.Jsem už rád, že přemýšlím nad nadcházejícím závodem ".

63. Šampaňské

64. Jenson, Lewis a Jessica

65. Hosteska

66.

Je tu velká letní přestávka, ale soupeři dokázali přinutit Red Bull Racing bojovat - v posledních třech závodech vyhrál vítězství závodníků Ferrari a McLaren. Druhá polovina šampionátu slibuje, že je neuvěřitelně zajímavá.!