Fotografická soutěž World Press Photo 2010 (část 1)

World Press Photo je jednou z nejprestižnějších mezinárodních soutěžních snímků. WPP má mnoho nominací, včetně "Sport", "Umění", "Denní život", "Novinky", "Portrét", "Příroda". V těchto nominacích jsou oceněni tři fotografové (od prvního do třetího místa) ve dvou dílčích nominacích - foto-report a jedna fotografie. Klíčová nominaci soutěže je "Foto roku".

Vítězové fotografické soutěže "World Press Photo Contest 2010" byly vyhlášeny 11. února 2011. Organizátoři říkají, že v tomto roce jim bylo zasláno rekordní počet fotografií - 108 059. V soutěži se zúčastnilo 5847 fotografů 125 národností..

Vítězem mnoha nominací na World Press Photo (WPP) pro rok 2010 byly fotografie zobrazující lidské tragédie, smrt a násilí; Porota se domnívá, že tyto fotografie jsou jen odrazem minulého roku, kdy došlo k mnoha smutným událostem, včetně zemětřesení na Haiti, povodně v Pákistánu a vulkanických výbuchů. (Pozor Část 2).

(Celkem 16 fotografií)

Sponzorský příspěvek: Dnes je reklama na internetu jedním z nejúčinnějších z jiných typů reklamy. Nejjednodušší je, aby vaše webové stránky společnosti byly jednou z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších. Z tohoto důvodu vám může pomoci zkušený seo-specialista Andrej Gusarov, pro kterého je propagace na webu profesionální profesí. Váš online obchod bude schopen najít spoustu zákazníků, pokud správně provádíte propagaci webu.

1. Fotografie roku

Jihoafrický fotograf Jody Bieber získal cenu v nominaci Nejlepší fotka roku 2010. Tato fotografie je 18tiletá dívka, Bibi Aisha, z provincie Oruzgan v Afghánistánu, která utekla od svého manžela do domu svých rodičů poté, co ji její manžel začal bít. Jakmile Taliban přišel k nim a požadoval, aby Bibi rozdávali, aby "obnovili spravedlnost". Po vyhlášení verdiktu jako vůdce Talibanu, paní Bibi popadla ji a její manžel odřízl uši a nos. Byla ponechána zemřít, ale byla zachráněna humanitárními pracovníky a americkou armádou. Poté, co strávila nějaký čas v útulku žen v Kábulu, dívka přišla do Ameriky, kde měla operaci, která obnovila uši a nos. Nyní žije ve Spojených státech. (Jodi Bieber / Institut pro řízení umělců časopisu Time)

2. Denní život: Indie

Fotograf for Panos Pictures, Martin Romers z Nizozemska, získal první místo v kategorii Každodenní život se svými fotografickými sériemi Metropolis. Na této fotografii je obvyklý obraz města v Kalkatě. (Martin Roemers / Panos Pictures)

3. Příroda: Japonsko

Fotograf National Geographic Stefano Unterhiener z Itálie se umístil na druhém místě v kategorii Příroda s touto fotkou labutě labutí za úsvitu v lednu v japonském Hokkaido. (Stefano Unterthiner / National Geographic)

4. Obecné zprávy: Haiti

Kontrasto fotograf Riccardo Venturi z Itálie získal první místo v kategorii General News s touto fotkou spalujícího starobylého trhu v Port-au-Prince, který byl přijat 18. ledna. (Riccardo Venturi / Contrasto)

5. Problematika moderny: Vietnam

Fotograf "VII Photo" Ed Kashi z USA získal druhé místo v kategorii "Questions of the Present" s touto fotkou pořízenou v Da Nang v Vietnamu, která zachytila ​​9letého Ngayen Ti, který se stal zdravotně postiženým v důsledku vystavení Agent Orange. (Ed Kashi / VII foto)

6. Portréty

Německý nezávislý fotograf Wolfram Hahn se umístil na druhém místě v kategorii "Portréty" se svou sérií fotografií "Autoportréty pro sociální sítě". (Wolfram Hahn /)

7. Lidé ve zprávách: Pákistán

Australský fotograf "Getty Images" Daniel Berehulak získal první místo v kategorii Lidé v novinách s touto fotkou obětí povodní, které se chytily na humanitární pomoc, kterou vojáci upustili od helikoptéry po povodni v Dadu. Snímek pořízený dne 13. září. (Daniel Berehulak / Getty Images)

8. Tato fotografie Španěla Gustavo Cuevas z agentury "EFE" získala druhé místo v kategorii "Sport". Na fotografii je španělský matador Julio Aparicio, kterého býk ranil v krku a roh prošel ústy. Obrázek pořízený během býčí zápasy v Las Ventas, Madrid, 21. května. (Gustavo Cuevas / EFE)

9. Denní život: Bangladéš

Fotograf "Reuters" Andrew Biraj se umístil na třetím místě v kategorii "Daily Life" s fotografií přeplněného vlaku, blížícího se stanice v Dháce 16. listopadu. (Andrew Biraj / Reuters)

10. Umění a zábava: Itálie

Italský fotograf Davide Monteleone z firmy "Contrasto" získal druhé místo v kategorii "Umění a zábava" pro tuto fotografii pořízenou v módním týdeníku v Miláně během módní přehlídky Valerie Marini. (Davide Monteleone / Contrasto pro časopis New York Times Style)

11. Portréty: Rusko

Holandský fotograf Just Van den Broek z "Volkskrant" získal druhé místo v kategorii "Portréty" pro tuto fotografii Cyril Leversky - kadeta z ruské válečné lodi "Krusenstern". (Joost van den Broek / de Volkskrant)

12. Obecné zprávy: Haiti

Francouzský fotograf Olivier Laban-Mattei z "Agence France-Presse" získal první místo v kategorii "Generální zpravodajství" za tento snímek morgského dělníka, který byl 15. ledna odevzdán v nemocnici Port-au-Prince. (Olivier Laban-Mattei / AFP)

13. Umění a zábava: Kongo

Irský fotograf "Panos Pictures" Andrew McConnell získal první místo v kategorii Umění a zábava pro tuto fotografii 37leté Josepha Mpongo, která hraje na violoncello v Kimbanguistě v Konžské republice. Mpongo hraje v symfonickém orchestru a zkouší pět dní v týdnu. (Andrew McConnell / Panos Pictures)

14. Lidé ve zprávách: Julian Assange

Fotografka irské agentury "VII Photo" Seamus Murphy získala druhé místo v kategorii "Lidé ve zprávách" s touto fotkou zakladatele společnosti "WikiLeaks" Julian Assange, která byla přijata 30. září. (Seamus Murphy / VII foto)

15. Sporty: Singapur

Fotograf "Getty Images" Adam Pretty z Austrálie získal první místo v kategorii "Sport". Na této fotografii se angličan Thomas Daley v kvalifikačním kole soutěže ve skoku na olympijských hrách mládí v sportovním areálu "Toa Payoh" v Singapuru. Obrázek pořízený 22. srpna. (Adam Pretty / Getty Images)

16. Příroda: Indonésie

Fotograf "Agence France-Presse" Christophe Archambo získal třetí místo v kategorii "Příroda". Na této fotografii se kuřák pokouší zahřát ve vesnici sopečného popela Semororo Lavang, nedaleko aktivní sopky Bromo na východ od centrálního indonéského ostrova Java. (Christophe Archambault / AFP)