Zlatá Ferrari, housle a dokonce i Napoleonův trůn hlavní aukční položky Sotheby's Touch Midas

Dnes, 17. října, plánované dražby Sotheby je aukční dům, věnovaný zlata. Tato akce se bude konat pod názvem "Touch of Midas". Mezi losy jsou obyčejné předměty pro domácnost a starožitnosti. Všechny z nich jsou buď ze zlata, nebo potažené tímto drahým kovem. Zvláštní pozornost je věnována pozlacené Ferrari z roku 1977, stejně jako zlatá busta Kate Moss.

Zdroj: Denní pošta

Na aukci "Touch Midas", která se dnes koná v Londýně, se představí šperky, nábytek, předměty pro domácnost a hudební nástroje.

Ředitel aukční síně Sotheby, Constantine Frangos (Constantine Frangos), uvedl, že se jedná o první aukci, která je věnována výlučně zlatě.

Mezi dalšími částmi stojí busta 44letého modelu Kate Moss, který je vyroben z 750 zlata. Jejím autorem je slavný britský sochař a malíř Marc Quinn. Přibližná cena dávky činí 300-400 tisíc liber (26-34 milionů rublů).

Na aukci bude v roce 1961 představena také zlatá malba francouzského umělce Yves Kleina (Yves Klein) pod názvem "Monogold Sans Titre". Cena tohoto uměleckého díla bude od 800 tisíc liber až po 1,2 milionu (69-103 milionů rublů).

"Je to všechno o vzácnosti zlata - tak pan Frangos vysvětlil pokračující popularitu žlutého kovu - To je jeden z mála materiálů, které nelze reprodukovat. Až dosud na světě není žádné zlato vytvořené člověkem".

Car Ferrari 1997, který bude uveden na aukci v aukci Sotheby's "Touch of Midas".

Tělo BB Ferrari 1977 je namalováno ve vzácném stínu zlata. Náklady na část - 350-450 tisíc liber (38 milionů rublů).

Předtím, než bylo auto vydraženo, měla jen tři majitele. Vůz je dodáván s originální sadou nástrojů a pokynů..

Mezi losy je busta modelu Kate Moss, obsazeného ve zlatě. Jejím autorem je sochař Mark Quinn. Část odhadovaná na 300-400 tisíc liber (26-34 milionů rublů).

Na aukci budou vystaveny také dýky a zlaté pochvy. Spousta z 19. století, místo původu - Malajsie a Sumatra.

Tyto zlaté předměty budou také dnes vystaveny na Sotheby's..

Americký francouzský umělec Armand Fernandez vytvořil tyto zlaté housle pod názvem "Deux Violins Decoup? S".

Sada Baccarat likéru vyrobená z pozlaceného bronzu a matného křišťálu se dostane pod kladivo za 250 tisíc liber (21,5 milionů rublů).

Tato zlacená dřevěná židle byla vytvořena pro Napoleona a instalována v síni Throne v paláci Tuileries v roce 1804.

Zlatá soška Bodhisattvy Avalokite? Swara, která stojí od 80 do 100 tisíc liber (8,6 milionů rublů).

Líbí se vám to? Chcete se držet krok s aktualizací? Přihlaste se k naší stránce v Facebook a kanál v Telegram.